Konflikty a jejich zvládání – úvod do problematiky (zaměřeno na sociální oblast)

Profesim mozaika Profesim mozaika

Přednášející

Mgr. Renata Václavková - Působí jako supervizor v sociálních a zdravotnických službách a lektor měkkých dovedností. Pracuje jako lektorka kurzů pro pracovníky v sociálních službách. Absolventka Ostravské univerzity ve studijním oboru Sociální práce a poradenství, dále Psychoterapeutického výcviku Umění pomáhat, Umění terapie a Systemické supervize a koučování.

Osvědčení

bude předáno po ukončení semináře (6 vyučovacích hodin)

Akreditace

ne

Program

Cílem semináře je seznámení účastníků s možnými způsoby řešení konfliktů v sociálních službách.

Konflikt – vznik, příčiny, důsledky. Rozdělení konfliktů. Test temperamentu (sebepoznání). Rozdělení osob dle prožívání konfliktů. Práce v týmu a konflikty.

Průběh konfliktu. Řešení konfliktů v sociálních službách - jednotlivé kroky, účinné nástroje řešení konfliktů. Různé způsoby řešení konfliktů. Modelové situace v sociálních službách.

Kritika - podávání a přijímání kritiky. Jak reagovat v případě oprávněné kritiky. Jak reagovat na nepřiměřený afektivní útok. Konstruktivní kritika - pravidla. Thomas-Kilman test - řešení konfliktů.

Asertivní komunikace jako prostředek k předcházení konfliktů.  Asertivní práva. Techniky asertivity. Optimální řešení konfliktů. Verbální a neverbální asertivní komunikace.

Praktické nácviky řešení konfliktních situací v sociálních službách. Zkušenosti v rámci zvládání konfliktů. Rozbor vybraných konfliktů.

Zpětná vazba účastníků, diskuse, poznatky.

Zaujal Vás tento seminář?

Rádi Vám zašleme nezávaznou cenovou nabídku:

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás:

Telefon

603 717 305

Po-Pá: 7.00-15.00 h

E-mail

novotna@profesim.cz

 

Tento seminář máme také v plánovaných termínech

Tento seminář nemá žádné plánované termíny